Tartu kevadkontserdid
Öö lõhnab, vihma sajab...
Peep Ilmet (s 1948) on õppinud Avinurme Algkoolis, Nõo Keskkoolis, Eesti Põllumajanduse Akadeemias maakorraldust (1967–1968) ning Tartu Riiklikus Ülikoolis ajalugu (1970–1972).
1968–1970 – kohustuslik teenistus Nõukogude armees Kuibõševis ja Togliattis, teenides motojalaväes reamehest kuni vanemseersandi aukraadini.
Töötanud TRÜ sotsioloogialaboris, TRÜ teadusliku raamatukogu restaureerimise osakonnas köitja ning köiteennistaja e raamaturestauraatorina ning KANUTi koja köiteennistajana; olnud Matsalu Riikliku Looduskaitseala järelevalveametnik.
1985–1990 ja 1996 – tänapäevani – vabakutseline kirjanik.
Ilmeti esimesed ilukirjanduslikud tekstid avaldati 1960ndate lõpus käsikirjalistes almanahhides „Õitsev tuul”, „Kamikaze”, „Jumala tuul”, „Karjamaa” ning „Vigilia” I, II ja IV. Praeguseks ilmunud hulgaliselt luulekogusid, millest enamuse pealkiri sisaldab sõna „tuul”, seda on nimetatud tema autorikujundiks.
Andres Langemetsa kirjelduse järgi on Peep Ilmeti luule looduslähedane, rahvuslik, laululine ja silmatorkavalt keelemänguline, talle on omane eesti muinasusundist pärinev kujundikeel. Loomingus domineerib kindlas värsimõõdus riimiline luule. Tema luulet on tõlgitud inglise, soome ja vene keelde, lühiproosat saksa keelde.
Peep Ilmet on koostanud terve rea luulekogumikke ning kirjutanud ka raamatuköitmise käsiraamatu „Koduköide : käsiraamat neile, kes soovivad ise raamatuid köita” http://www.ester.ee/record=b2065506*est
Peep Ilmet on tõlkinud vene keelest ja reaaluse tõlke järgi värsistanud luuletusi ja luulekatkeid inglise, prantsuse, saksa, ungari, tadžiki jt. keeltest enam kui 50 tõlkeproosaraamatu jaoks.
Ilmet on esinenud nii autorikavadega kui ka osalisena kirjandusüritustel, samuti Eesti Raadios ja Televisioonis. Väljaspool Eestit on esinenud Helsingis, Kotkas, Kajaanis (Soome), Visbys (Rootsi), Buffalos, New Yorkis (USA), Torontos ja mujal.
Koos Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusikutega on Ilmet välja andnud helikasseti „Hingesoojärv” (luule, laulud, rahvamuusika) http://www.ester.ee/record=b1429484*est
Rahvalauluansambliga Hellero (1971–1976) on ta esinenud paljudes Eesti paikades.
Peep Ilmeti tekstidele tehtud laule (nt „Kuutõbiste tants”, „Öine”, „Vägev vähk”, „Turbatuli”, „Hingan”, „Valge laev”) on esitanud Tõnis Mägi, Ivo Linna, Anne Maasik, Silvi Vrait, ansamblid Ultima Thule ja Kukerpillid jpt. Luuletusi on viisistanud Riho Sibul, Tõnis Mägi, Jaak Tuksam, Priit Pedajas, Tõnu Raadik, Tõnis Tulp, Andres Raag jt.