Skip to content
Accessibility

Valmis uus õppematerjal ühiskonnas nõrgemate sihtrühmade koolitajatele

Novembris 2024 lõppes Tartu Linnaraamatukogus üle kahe aasta väldanud rahvusvaheline Erasmus+ koostööprojekt  „Võrdsus digitaliseerimises – koolitaja koolitamise kvalifikatsioon“. Projekti eesmärk oli kaasa aidata nende IT-koolitajate vähesuse probleemi lahendamisele, kes tegelevad ühiskonnas nõrgemate sihtrühmade õpetamise ja nõustamisega.


Üheskoos partneritega Saksamaalt (FrauenComputerZentrumBerlin), Rumeeniast (Media Partners) ja Soomest (Modus) koostasime ning testisime avatud haridusressursina (OER) kasutatavat õppematerjali. Õppematerjali saab läbida iseseisvalt ning tasuta veebipõhises õppekeskkonnas Moodle. Koolituse sujuvamaks läbimiseks on selle juurde koostatud õppijat toetav käsiraamat (mõlemad leiab projekti veebist: https://equaldigital.info).


Koolituskursus koosneb sissejuhatavast moodulist ja viiest sisu avavast moodulist, mille eesmärk on toetada IT koolitajate oskusi ja enesekindlust töötada erinevate rühmadega, kasutades soo- ja mitmekesisustundlikke meetodeid. Iga moodul sisaldab teema selgitust,  asjakohaseid tegevusi ja näiteid ning lõputesti, mille sooritamisel antakse osalejale läbimist kinnitav märk. Esimeses moodulis  on üldised nõuded koolitusele, teises soo- ja mitmekesisustundlikkuse olemus, kolmandas   koolitusmaterjali koostamine ROPES mudeli alusel, neljas avab koolitajale vajalikke juhendamisoskusi ja viiendas moodulis käsitletakse õppimise hindamist. Õppematerjal ja käsiraamat on koostatud viies keeles, sealhulgas eesti keeles.


Neljas riigis läbis testkoolituse kokku 34 erineva taustaga õppurit. Kutsume praegusi ja tulevasi koolitajaid õppematerjaliga tutvuma ning samuti uusi teadmisi omandama ja ennast proovile panema.


Projekti kaasrahastas Euroopa Liidu programm Erasmus+.
Lisateave projekti kohta: veebilehelt: https://equaldigital.info/, sotsiaalmeedia kanalitest: @Equaldigital Facebook’is ja @equal_digital Instagramis